Zaznacz stronę

Dlaczego indywidualnie wykonane wkładki do butów są najlepszym wyborem dla wymagającej stopy?

Obecnie w sklepach ortopedycznych, drogeriach, aptekach i gabinetach podologicznych, dostępna jest szeroka oferta wkładek ortopedycznych. Klienci (i pacjenci) decydując się na zakup specjalistycznych wkładek często czują się zdezorientowani. Nie wiedząc jakimi kryteriami kierować się podczas dokonywania wyboru w wielu przypadkach zdarza się, że kluczowym argumentem staje się cena wkładek.

Wkładki gotowe (już uformowane) produkowane są według określonego wzoru. Dla osób oczekujących wyłącznie poprawy komfortu ich zakup może okazać się wystarczający. W przypadku stóp ze zmianami chorobowymi, kontuzjami czy deformacjami zaopatrzenie w nieodpowiednie, a więc najczęściej w masowo produkowane wkładki, może okazać się nie tylko nieskuteczne lecz nawet być powodem zwiększenia dolegliwości.

W przypadku wyżej wymienionych kłopotów, a także dla osób poszukujących najlepszego rozwiązania dla poprawy swojego zdrowia, opracowana została specjalna technika wykonywania indywidualnych wkładek za pomocą „poduszek próżniowych”. Umożliwia ona wykonanie idealnie dopasowanych wkładek, a w razie potrzeby przeprowadzenie ich „korekcji”. Cały proces poprzedza dokładne badanie kliniczne, uwzględniające najnowsze technologie diagnostyczne tj. mata tensometryczna.

W oparciu o otrzymane wyniki i zgłoszone przez klienta potrzeby zaprojektowane zostają indywidualne wkładki ortopedyczne do butów – wykonywane specjalnie dla Pacjenta, pod jego stopami i z jego udziałem. Przy użyciu plantokonturografu tworzona jest „odbitka” stopy, co pozwala na bardzo precyzyjne wykonanie i umieszczenie na wkładce elementów korekcyjnych. Wkładki SIDAS Medical są wykonane z najwyższej jakości materiałów funkcyjnych, które pod wpływem temperatury stają się plastyczne. Umożliwia formowanie ich do stóp ustawionych w prawidłowej pozycji.