Zaznacz stronę

jak szybko wysuszyć przemoczone buty?

Nie ma nic gorszego, gdy wkładasz swoje ulubione buty i okazuje się, że są one nadal wilgotne.  Noszenie wilgotnego obuwia nie tylko powoduje uczucie zmarzniętych stóp i dyskomfort, ale także zwiększa ryzyko rozwoju grzybicy stóp. Jeśli już dojdzie do przemoczenia butów, warto zadbać o jak najszybsze wysuszenie, które jednocześnie będzie bezpieczne dla materiałów stosowanych w obuwnictwie. Poznaj nasze sprawdzone rozwiązania, które sprawią, że już po kilku godzinach Twoje ulubione buty staną się suche!

 

Dlaczego suszenie butów jest takie ważne?

Wilgoć panująca w butach wynika zarówno z intensywnego pocenia się stóp podczas wysiłku jak i narażenia butów na deszcz, śnieg, kałuże czy błoto. Wilgoć panująca w butach sprzyja namnażaniu się drobnoustrojów powodujących nieprzyjemny zapach. Ponadto istotnie zwiększa się ryzyko zakażenia grzybicą stóp, którą nierzadko trzeba leczyć bardzo długo. Bieganie w wilgotnych butach może przyczyniać się do maceracji skóry, powstawania bolesnych pęcherzy oraz łatwiejszego zakażenia skóry. Nie trzeba wspominać także o tym, że zimne stopy to prosta droga do przeziębienia.

Korzyści wynikające z dokładnego suszenia butów:

 • Zachowanie higieny stóp, zapobieganie nieprzyjemnym zapachom i grzybicy stóp,
 • Komfort i ciepło podczas ulubionych aktywności sportowych,
 • Właściwa pielęgnacja to mniejsze zużycie obuwia.

W jaki sposób suszyć wilgotne buty? 

 1. Buty najlepiej suszyć zaraz po powrocie do domu. Potrzebujesz jedynie kilkanaście sekund aby przygotować i umieścić suszarkę w bucie.
 2. Jeśli Twoje buty są bardzo zabrudzone, spróbuj je wyczyścić wilgotną gąbką z łagodnym środkiem do czyszczenia butów. Następnie umieść w butach suszarkę.
 3. Zanim włożysz suszarkę do butów, wyjmij z obuwia wkładki higieniczne lub ortopedyczne. Pozwól wkładkom wyschnąć osobno.
 4. Nigdy nie kładź mokrych butów na grzejniku! Miejscowe zwiększenie temperatury może doprowadzić do odkształcenia się materiału i obniżenia jego trwałości.

Eksperci w pielęgnacji butów polecają stosowanie suszarek, które szybko i bezpiecznie wysuszą Twoje buty. Suszarka do butów to niezbędne akcesorium każdego sportowca!

Pochłaniacz wilgoci Cedar Wood

Pochłaniacz wilgoci Cedar Wood w naturalny sposób suszy wszystkie rodzaje wilgotnego obuwia:

 • absorbuje wilgoć z butów 4 razy szybciej niż suszenie powietrzem,
 • eliminuje nieprzyjemne zapachy dzięki właściwościom przeciwgrzybiczym,
 • wkłady wykonane z dodatkiem 100% naturalnego drewna cedrowego i tkaniny poliestrowej,
 • produkt wielokrotnego użytku o wysokiej trwałości.

Suszarka elektryczna do butów

Suszarka elektryczna DRYFLOW UV służy do szybkiego i skutecznego osuszania mokrego obuwia.

 

 • Suszarka wyposażona jest w lampy UV, dzięki czemu zapobiega namnażaniu się bakterii i ogranicza powstawanie nieprzyjemnych zapachów.
 • Ze względu na regulowaną długość końcówek, urządzenie umożliwia suszenie wszystkich rodzajów butów.
 • Łatwe przechowywanie możliwe dzięki ustawieniu długości końcówek na minimum.
 • Zasilanie sieciowe.

Suszarki USB do butów z systemem Vortex

System Vortex optymalizuje cyrkulację ciepłego powietrza i znacznie skraca czas schnięcia.

 

Suszarka USB Pro

Ergonomiczny kształt umożliwia podgrzewanie i suszenie wszelkiego rodzaju obuwia i rękawiczek. Suszarka Drywarmer PRO USB generuje światło ultrafioletowe, które ogranicza namnażanie się drobnoustrojów.

Urządzenie wyposażone jest w minutnik do programowania czasu suszenia butów.

Gniazdo USB umożliwia ładowanie za pomocą zasilaczy wyposażonych w gniazdo USB (brak w zestawie), za pomocą gniazd ściennych wyposażonych w porty USB oraz przez gniazdka samochodowe.

Suszarka USB Neo

Ergonomiczny kształt umożliwia podgrzewanie i suszenie wszystkich rodzajów butów i rękawiczek. Gniazdo USB umożliwia ładowanie za pomocą zasilaczy wyposażonych w gniazdo USB (brak w zestawie), za pomocą gniazd ściennych wyposażonych w porty USB oraz przez gniazdka samochodowe.

Suszarka DRYFLOW MINI

 1. Przepływ powietrza wymuszony przez wydajny wentylator – przepływ powietrza = szybkie i dokładne suszenie obuwia
 2. Wewnętrzny element grzewczy – w celu zwiększenia efektywności suszenia umieszczono w wewnątrz wydajny element grzewczy
 3. Trójpozycyjny wyłącznik czasowy: Off / On / 4h zapewnia pełną kontrolę na procesem suszenia oraz bezpieczeństwo procesu suszenia dla materiałów obuwia
 4. Kompaktowa budowa i mała masa urządzenia ułatwia transport i przechowywanie
 5. Suszarka jest łatwa w użyciu w obuwiu o różnej objętości i wielkości
 6. Wtyczka USB – kompatybilna ze wszystkimi ładowarkami i portami USB – pozwala na użycie suszarki w samochodzie, na jachcie itp.