Zaznacz stronę

Po co indywidualne wkładki do obuwia? Co dzięki nim możesz zyskać?

 

Indywidualne wkładkami do butów zapewniają Twoim stopom:

 komfort – stopy podparte w sposób równomierny mniej się męczą, unikamy miejsc przeciążonych (doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnych);

 ochronę profilaktyczną – zatrzymują lub spowalniają niechciane procesy, np. haluksy, modzele itp.;

 korekcję – ustawiają stopy w bardziej prawidłowej pozycji co korzystnie wpływa na więzadła, ścięgna i stawy – źle ustawiona stopa wpływa na kolana i biodra (np. koślawość stóp).

Wkładki ortopedyczne indywidualne

 

Wkładki ortopedyczne indywidualne – rodzaj wkładek do obuwia, który od podstaw projektowany jest dla konkretnych stóp. Wkładki wykonywane są pod stopą pacjenta – wysokość i wymiary sklepienia podłużnego oraz jego umiejscowienie są idealnie dopasowane do stopy. Materiały, z których tworzone są wkładki dobierane są w zależności od przeznaczenia i noszonego obuwia. Wkładki mogą być cienkie (do obuwia eleganckiego), grubsze (do obuwia zimowego), amortyzujące, odciążające, sportowe (dla biegaczy, narciarzy, kolarzy, piłkarzy itd.). Idealnie sprawdzają się także w przypadku różnic pomiędzy stopami oraz przy nietypowych problemach ze stopami. Są niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem dla większości osób.