Zaznacz stronę

WYPOSAŻENIE GABINETU

Nasza oferta obejmuje pełne wyposażenie gabinetów podologicznych w zakresie wykonywania wkładek.

Sprzęt i urządzenia można podzielić na trzy kategorie:

URZĄDZENIA DO DIAGNOSTYK STÓP

Mata tensometryczna Presscam V5.0

Preskam V5 to zestaw składający się z platformy tensometrycznej, oprogramowania nowej generacji i opcjonalnie kamery internetowej. Służy do określenia rozkładu nacisku stóp na podłoże oraz do oceny poszczególnych faz ruchu. Nasze urządzenie cieszy się bardzo dobrą opinią ze względu na czytelne przedstawienie wyników przy pomocy zdjęć i wykresów oraz rozbudowany panel administracyjny, w którym można zapisywać wszelkie informacje o pacjencie. Oprogramowanie to może służyć zatem jako kartoteka pacjentów, dzięki której łatwo da się porównywać postępy leczenia. Platforma doskonale sprawdza się podczas pracy mobilnej. Dzięki uchwytowi i niewielkiej wadze można ją wygodnie transportować.

Podoskop

Jest podstawowym urządzeniem w gabinecie podologicznym, służącym do wykonywania diagnostyki stóp. Specjalne lustro (które możemy ustawić płasko lub pod kątem) oraz wbudowane oświetlenie pozwalają na precyzyjną obserwację styku stóp z podłożem. Podoskop przez nas oferowany wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego (materiału Plexiglas), gwarantującego doskonały obraz odcisku stóp. Jego nośność to 150 kg.

Plantokonturograf

Służy do wykonania odbitki stóp (dynamicznie i statycznie), na podstawie której można zaprojektować indywidualne wkładki ortopedyczne. Urządzenie umożliwia łatwe przeniesienie na papier geometrii stopy oraz pozwala uzyskać informacje o  jej obciążeniu w warunkach statycznych i dynamicznych.

Jeśli jesteś zainteresowany innymi urządzeniami diagnostycznymi skontaktuj się z nami. Więcej szczegółów do zobaczenia w katalogach.

URZĄDZENIA DO WYKONYWANIA WKŁADEK ORTOPEDYCZNYCH

Mobilab 2 to kompaktowe, wysokiej jakości urządzenie do podgrzewania i modelowania wkładek termoformowalnych. Jest wyposażone w dotykowy panel sterowania, w platformę do podgrzewania i zgrzewania pod ciśnieniem oraz dwa wyjścia zewnętrzne pompy próżniowej, które mogą być wykorzystane do wytwarzania wkładek z użyciem silikonowych poduszek lub specjalistycznych skarpet z podciśnieniem. Mobilab 2 wyposażone jest także w specjalny pedał do sterowania pompą próżniową.

V-lab – urządzenie do zgrzewania wykorzystywane w technikach termoformowania wkładek do obuwia. Służy do podgrzania i zespolenia bazy wkładki ortopedycznej. Posiada panel sterowania dotykowego umożliwiający zadanie temperatury grzania, czasu nagrzewania oraz włączenie lub wyłączenie pompy próżniowej (kompresji).

Stacja Podiatech Premium to bardzo kompleksowe i nowoczesne rozwiązanie. Dzięki innowacyjnemu połączeniu kilku urządzeń tworzyły optymalny zestaw do wykonywania wkładek przy możliwie najmniejszej potrzebnej przestrzeni w pomieszczeniu. Ponadto zachowano tu wysokie standardy wykonania i estetyki. Dzięki stacja Podiatech Premium praca z pacjentem jest o wiele wygodniejsza (choćby dlatego, że poduszki, na których stoi są na podwyższeniu), co w konsekwencji przekłada się na lepszy efekt końcowy całego procesu formowania wkładek.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo kilka rodzajów szlifierek zaprojektowanych na potrzeby wykończenia wkładek. Przykładowy i najbardziej popularny model: G4 PODIATECH. 

Szlifierka umożliwia obróbkę na dwóch stanowiskach:
Stanowisko 1: ściernica trzpieniowa montowana poprzez łatwy w obsłudze uchwyt wiertarski; możliwość zastosowania ściernic o różnych właściwościach, łatwo dostępne na rynku. Zazwyczaj stosuje się ściernice dające możliwość końcowej obróbki materiałów i wkładek, służące do wygładzania i delikatnego ścierania.
Stanowisko 2: rozprężny wałek gumowy (wałek ekspandujący) o średnicy 90 mm i szerokości 100 mm, dzięki niemu łatwo założyć i wymienić taśmę ścierającą z papieru ściernego, operator posiada szeroką powierzchnię ścierania co znacznie ułatwia pracę.
Z tyłu urządzenia znajduje się wyjście do podłączenia pochłaniacza zanieczyszczeń powstających podczas pracy z materiałem.

Szlifierka posiada również awaryjny przycisk zatrzymujący pracę urządzenia.

Bazy i materiały do wykonywania wkładek ortopedycznych.

Oferujemy zarówno bazy wkładek, a więc gotowe do uformowania pod stopami pacjenta płaskie wkładki, jak i całą gamę materiałów funkcyjnych, z których możesz sam skomponować swoje wkładki i/lub wykonać odciążenia i korekty. Przykładowe bazy poniżej. Szczegółowe informacje znajdziesz w katalogu lub uzyskasz kontaktując się z nami.

Jeżeli planujesz zająć się wytwarzaniem wkładek ortopedycznych – zadzwoń. Mamy szeroką ofertę zarówno sprzętową, materiałową jak i szkoleniową.