Zaznacz stronę

CO ROBIMY?

W naszym gabinecie dbamy o Twoje stopy kompleksowo.

Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem zaprojektowanym przez praktyków, biomechanistów, Sidas Lab i inne niezależne laboratoria. Nasi wykwalifikowani podolodzy specjalizują się w rozwiązywaniu niemal wszystkich dolegliwości stóp, a wśród nich: 

  • metatarsalgią
  • kontrolą supinacji
  • kontrolą pronacji
  • stopą cukrzycową
  • patologiami spowodowanymi niestabilnością śródstopia i tyłostopia.

I/ BADANIE STÓP W GABINECIE JEST KOMPLEKSOWE I OBEJMUJE:

  1. Badanie palpacyjne tj. badanie manualne stóp, dzięki któremu możemy określić budowę stopy, ruchomość stawów, stan skóry oraz bolesność.
  2. Plantokonturografię – metoda klasyczna zobrazowania sposobu obciążenia stóp na podłożu, polega na wykonaniu odbitki stopy. Otrzymany obraz pozwala na przeprowadzenie diagnostyki stopy, a także wykorzystywana jest przy wykonywaniu wkładek ortopedycznych.
  3. Badanie na podświetlanym podoskopie.
  4. Badanie komputerowe na platformie tensometrycznej w warunkach statycznych i dynamicznych. Obrazuje ono rozkład nacisku stóp na podłoże podczas stania oraz podczas chodzenia.

Celem badania stóp jest określenie problemów natury ortopodologicznej czyli ewentualnego płaskostopia, jego typu, koślawości, miejsc przeciążonych itd. Na tej podstawie można przystąpić do wykonania indywidualnych wkładek ortopedycznych.

II/ WYKONANIE INDYWIDUALNYCH WKŁADEK ORTOPEDYCZNYCH 

Indywidualne wkładki do butów wykonane są specjalnie dla Pacjenta, pod jego stopami i z jego udziałem. Uwzględniamy wtedy potrzebne korekty, wybieramy odpowiednie materiały funkcyjne tak, by zaopatrzyć pacjenta we wkładki, które zapewnią najlepszy komfort i działanie leczniczo-profilaktyczne.

W trakcie wizyty rozmawiamy także o typie noszonego obuwia, o celu wkładek i ich głównym zastosowania.

Indywidualne wkładki ortopedyczne wykonujemy w oparciu o materiały i technologie francuskiej firmy Sidas – Podiatech. Są one wykonane z najwyższej jakości materiałów funkcyjnych, które pod wpływem temperatury stają się plastyczne, co umożliwia formowanie ich do stóp w skorygowanej postawie.